Про програму

Програма «Література на експорт», що започаткована Міжнародним фестивалем «Книжковий Арсенал» у 2020 році, сприяє налагодженню ефективних зв’язків українських видавців із закордонними бізнес-партнерами та інтеграції українського літературного процесу у світовий.

 

МЕТА ПРОЄКТУ

Інспірувати зацікавлення іноземців в українській книжці та надати можливість українським видавцям розпочати експорт або наростити його шляхом встановлення прямих контактів на B2B-зустрічах з іноземними партнерами.

«Література на експорт – 2022» – професійна освітньо-менторська програма Книжкового Арсеналу, у фокусі якої – налагодження нового експортного потенціалу української книжки в умовах російсько-української війни. Програму «Література на експорт – 2022» підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи. Інформаційно-аналітичний партнер проєкту – медіаресурс «Читомо».

Більше про проєкт “Література на експорт – 2021

Більше про проєкт “Література на експорт – 2020

Основне завдання програми «Література на експорт — 2022» — стимулювати експорт українських видань закордон та посилити компетенції українських видавців у доланні викликів, пов’язаних з повномасштабною війною.

 

Програма «Література на експорт – 2022» міститиме 2 компоненти:
Освітня компонента – індивідуальні менторські сесії від світових та українських експертів, які мають успішний та ефективний досвід роботи з кейсами налагодження експорту українських книжок закордон під час повномасштабної російсько-української війни.
Освітня компонента програми відбувалася в онлайн форматі 19-26 липня.

Інформаційно-аналітична компонента – серія текстових матеріалів про можливості експорту українських книжок в умовах повномасштабної війни на базі випрацюваних рішень в межах освітньої компоненти. Матеріали публікуватимуться на провідному українському медіаресурсі для професійної видавничої спільноти «Читомо». Вихід матеріалів планується протягом серпня та вересня.

 

Напрямки, у яких працювали учасники програми «Література на експорт — 2022»:
1) Прямий продаж друкованих та електронних видань закордон через сайт видавця. Розробка логіки сайту, оптимізація для закордонного ринку, налаштування пошукових запитів, платіжних систем тощо.
2) Продаж прав закордон (у фокусі видавці з відсутнім або незначним досвідом продажу прав). Створення та вдосконалення каталогів, пошук контрагентів, робота з іноземними літагентами та видавцями.
3) Митні процедури та юридичні питання продажу книжок закордон.
4) Дистрибуція книжок і співпраця з іноземними книгарнями.
5) Маркетинг українських видань за кордоном, cтратегування.

 

“Програма «Література на експорт» у 2022 році реалізується в абсолютно іншому форматі, порівняно з попередніми двома її роками. Триває повномасштабна війна в Україні, яка має драматичний, часто катастрофічний вплив на книговидавничу галузь. Тому із завдань мирного часу ми переорієнтували програму на підтримку українських видавців у доланні викликів часу воєнного. Цього разу ми запрошуємо до участі в програмі тих, у кого є ідея, кейс, задум проєкту, орієнтованого на експорт, і хто потребує менторської підтримки, поради, додаткових знань та експертного погляду на свою проблему ззовні. Головні засади програми цього року – максимум практики, актуальність та спільний пошук найефективніших рішень для підтримки сектору та наближення нашої перемоги і на цьому фронті”

— Юлія Козловець, координаторка Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал».

 

 

“Очевидно, що Росія має на меті загарбати не лише українські землі, але й знищити українську культуру. У відповідь на війну Дім Європи переспрямував майже 1.5 мільйонів євро бюджетних коштів на підтримку різних проєктів та людей. Зокрема, ми раді повторній співпраці з Мистецьким арсеналом у створенні програми Ukrainian Literature: Rights On! Адже сьогодні, як ніколи, важливо, підтримати українських професіоналів, підсилити їхні голоси на міжнародній сцені”

— Д-р Крістіан Дімер, керівник програми House of Europe.

 

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» – щорічний проєкт Мистецького арсеналу, заснований 2011 року. Це інтелектуальна подія України, де розвиваються і взаємодіють книжкова, літературна, візуальна, музична та театральна сцени, порушуються і осмислюються вагомі питання буття людини, а також суспільства і культури, спонукаючи до проактивної позиції учасників і відвідувачів.

Програма «Література на експорт», започаткована Міжнародним фестивалем «Книжковий Арсенал» у 2020 році, сприяє налагодженню ефективних зв’язків українських видавців із закордонними бізнес-партнерами та інтеграції українського літературного процесу у світовий.

House of Europe («Дім Європи»)  — програма, що фінансується Європейським Союзом, створена з метою підтримки професійного та творчого обміну між українцями та їхніми колегами в країнах ЄС та Великій Британії. Програма фокусується на культурі та креативному секторі, освіті, медицині, соціальному підприємництві, медіа та роботі з молоддю.